На Первомайщині дільничні офіцери поліції проводили профілактичні бесіди з населенням

У Врадіївській громаді поліцейські нагадали громадянам, як боротися із домашньою тиранією та куди звертатися за допомогою. Адже жертви агресії часто готові терпіти знущання та чекати змін на краще.
Про це інформують у поліції Миколаївщини.
Аби місцеве населення було обізнаним із питань протидії усім формам насильства, дільничний офіцер поліції Ігор Бобровський проводив профілактичну роботу з громадянами. Спілкуючись із людьми, правоохоронець роздавав листівки та пояснював, що домашнє насильство – це не лише фізичне чи сексуальне насильство, це і психологічний тиск, образи й приниження, економічні утиски, це порушення прав людини і злочин, за який для кривдника передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Згідно з чинним законодавством поліцейські, до яких звертаються стосовно домашнього насильства, дбають про безпеку постраждалої особи і одразу виписують кривднику терміновий заборонний припис. Такий припис накладає на правопорушника зобов’язання залишити місце мешкання або перебування постраждалої особи, а також забороняє контакт із нею.
Якщо ви страждаєте від домашнього насильства або відчуваєте, що є така загроза. Насамперед потрібно не мовчати про те, що з вами відбувається та звернутися до друзів, родичів, соціальних служб або можете звернутись до поліції, зателефонувавши на спецлінію 102 або Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0-800-500-335; 116-123.
Часто громадяни ігнорують насильство, приймаючи його як щось звичне, та мовчать про такі випадки, але мовчання в такій ситуації є неприйнятним, скажіть стоп домашньому насильству, - зазначив дільничний офіцер поліції Ігор Бобровський.